Dodany: 2011-12-20 13:14:52
 

Czego dotyczy kodeks cywilnyPrawo jest niezwykle obszerną dziedziną. Nie dziwi więc fakt podziału na mniejsze objętościowo działy, zwane gałęziami. Jedną z nich jest tak zwane prawo cywilne, którego główną notacją jest kodeks cywilny. Adwokat wrocław, z racji wykonywanego zawodu musi się z jego zapisami zapoznać, jeszcze w trakcie studiów.

 

Jak wie każdy adwokat wrocław, kodeks cywilny i zawarte w nim treści, reguluje przede wszystkim stosunki cywilno-prawne pomiędzy osobami fizycznymi i prawnymi. Zakres tematyczny tego działu jest niezwykle szeroki. Kodeks cywilny składa się z czterech obszernych tomów, które obejmują kolejno: zagadnienia ogólne związane z tematem, kwestie własności i inne prawa dotyczące rzeczy (przedmiotów), zobowiązania wobec innych (przyrodzone i podjęte) oraz spadki i darowizny.

 

Cechą charakterystyczną kodeksu cywilnego – o czym z pewnością poinformuje adwokat wrocław – jest równość stron postępowania. Nawet jeśli osoba prywatna staje naprzeciw dużego koncernu, mają oni w oczach sądu dokładnie taki sam status prawny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czego dotyczy kodeks cywilny
Nick: