Dodany: 2011-12-20 13:19:15

 

Czego dotyczy kodeks pracy Powinnością każdego człowieka jest praca. Powinna ona stanowić nie tylko źródło utrzymania, ale również dawać satysfakcję, a w sytuacji idealnej nawet sprawiać przyjemność. Dla większości ludzi jest ona jednak koniecznością przykrą ale znośną. Choć są zawody lepiej (adwokat wrocław) i gorzej płatne (telemarketer).

 

Problemy zaczynają się w momencie, gdy pracodawca chce w nieuczciwy sposób wykorzystać swego pracownika. Adwokat wrocław w swej wieloletniej pracy spotykał się już z różnymi praktykami. Począwszy od źle formułowanych umów, przez pozbawianie świadczeń (na przykład należnego urlopu), po niewypłacanie wynagrodzenia.

 

Właśnie przed tym chronić mają pracowników zapisy zawarte w kodeksie pracy. Dotyczą one zawierania i zrywania stosunku pracy, formułowania umów czy należnych świadczeń. Adwokat wrocław jest czasem proszony o opiniowanie takich dokumentów pod względem ich zgodności z obowiązującym zapisami prawa. Także w sytuacjach, gdy nieuczciwe praktyki jednej ze stron stają się faktem, pomaga on dochodzić pokrzywdzonym ich roszczeń..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czego dotyczy kodeks pracy
Nick: