Dodany: 2011-12-20 13:29:51

 

Czego dotyczy kodeks wykroczeńKażdemu z nas zdarza się popełniać błędy. Jest to dopuszczalne w momencie, gdy czynimy to nieumyślnie, a ich konotacje nie są szkodliwe dla innych (przynajmniej nie w dużym stopniu). Czyny zabronione przez przepisy prawa obowiązujące w Polsce, dzielą się na wykroczenia i przestępstwa. Adwokat wrocław doskonale zna wszystkie różnice między nimi.

 

Podstawową odmiennością jest waga skutków jednego i drugiego. Wykroczenia, z racji mniejszej szkodliwości społecznej niż przestępstwa, podlegają łagodniejszym sankcjom i adwokat wrocław podejmujący się takiej sprawy, zadanie ma nieco łatwiejsze. Kwestie wymiaru kary oraz rodzaju wykroczeń znaleźć można w tak zwanym kodeksie wykroczeń, będącym głównym źródłem wytycznych w tym względzie.

 

Ustawa ta zawiera zapisy dotyczące postępowania w danych przypadkach, z których adwokat wrocław często korzysta podczas pracy. W jej treści znaleźć możemy informacje choćby na temat wykroczeń przeciw porządkowi i spokojowi publicznemu, bezpieczeństwu, osobom, zdrowiu, mieniu, interesom czy nawet obyczajności publicznej.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czego dotyczy kodeks wykroczeń
Nick: