Dodany: 2011-12-20 13:53:35

 

Czym zajmują się prokuraturyBy społeczeństwo i państwo mogło sprawnie funkcjonować, ktoś musi stać na straży prawa i porządku. W Polsce służbami takimi są choćby policja i straż miejska. Przestępcom, których łapią, musi zostać wymierzona sprawiedliwa kara a sąd nie jest od gromadzenia dowodów, tylko wydawania orzeczeń ostatecznych. Prowadzeniem postępowania zajmuje się więc tak zwana prokuratura, a adwokat wrocław, pełni czasem funkcje pomocnicze.

 

Prokuratura jest jednostką do pewnego stopnia autonomiczną (by uniknąć nacisków i podżegania do nadużyć).słodziak :) Urząd ten został bowiem powołany do stania na straży prawości. Adwokat wrocław, po przejściu aplikacji prokuratorskiej również może tam znaleźć zatrudnienie.

 

Do kompetencji tej instytucji należy głównie zaskarżanie do sadów niezgodnych z prawem poczynań i decyzji (na przykład organów administracyjnych), ściganie przestępstw poprzez gromadzenie materiału dowodowego i pełnienie roli oskarżyciela publicznego . Adwokat wrocław jako prokurator mógłby ponadto brać udział w procesie tworzenia nowej legislacji, poprzez opiniowanie proponowanych zmian..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym zajmują się prokuratury
Nick: