Dodany: 2012-02-15 09:19:43

Na czym polega aplikacja adwokackaWśród setek tysięcy najprzeróżniejszych zawodów, znaleźć można zarówno te łatwo jak i trudnodostępne. Adwokat bydgoszcz z całą pewnością należy do tej drugiej grupy. Wynika to bowiem ze specyfiki kształcenia i przygotowania zawodowego osób, chcących zajmować się ta profesją.

 

Każdy przyszły adwokat bydgoszcz oprócz pięcioletnich, jednolitych studiów magisterskich,  musi odbyć tak zwana aplikację. Jest to całość procesu szkolenia osób, chcących wykonywać ten konkretny zawód prawniczy. W rzeczywistości sprowadza się ona do praktyki odbywanej w działającej jednostce takiej jak sąd, prokuratura czy prywatna kancelaria. W jej trakcie, przyszły adwokat bydgoszcz, sprawdza zdobyte na studiach umiejętności i wiedze w praktyce. Każda aplikacja kończy się egzaminem.

 

Jest to bardzo trudny i wymagający sprawdzian, składany przed komisją ekspercką złożoną z przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości oraz środowiska zawodowego. Całą kwestię utrudnia dodatkowo fakt, że aplikacja adwokacja jest odpłatna i pokryć trzeba ją z własnej kieszeni..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega aplikacja adwokacka
Nick: