Dodany: 2012-02-15 09:26:47

Różnica między adwokatem i radcą prawnymZe względu na niezwykłą rozległość oraz znaczny stopień skomplikowania zapisów, obecnie obowiązującego prawa, funkcjonujące w jego obrębie zawody dzielą między sobą kompetencje dotyczące różnych płaszczyzn działalności. Niektóre z nich, takie jak radca prawny czy adwokat bydgoszcz w części pokrywają się co do obszarów usługowych, ale również posiadają tylko dla siebie charakterystyczne cechy i zadania.

 

I tak na przykład zarówno radca prawny jaki i każdy adwokat bydgoszcz, mogą udzielać osobom zgłaszającym się do nich porad z zakresu interpretacji i wykładni obowiązujących przepisów prawa oraz podpowiadać ich praktyczne zastosowanie w danych przypadkach indywidualnych. Ponadto, dla obu możliwe jest redagowanie wszelkiego rodzaju pism procesowych, takich jak pozwy, odpowiedzi na pozwy, uzasadnienia i opinie.

 

Najwiekszą różnicę stanowi kwestia przedstawicielstwa w rozprawach sądowych. Mimo, iż radcy prawni mają zagwarantowaną taką możliwość, to tylko adwokat bydgoszcz posiada uprawnienia do uczestniczenia w postępowaniach karnych czy skarbowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Różnica między adwokatem i radcą prawnym
Nick: