Dodany: 2012-08-20 09:56:54

 

Rola Krajowej Rady NotarialnejW każdym systemie, również w tym, czym jest notariat – znajduje się organ, który sprawuje niejako rolę doradczą, kontrolną, a jednocześnie kształtującą ten system i jego zasady działania.

 

Tak jest w przypadku notariatu w Polsce , który jest kształtowany i tworzony na bieżąco przez organ, którym jest krajowa rada notarialna. Notariat w Polsce, tworzą miejsca jak kancelaria adwokacka Katowice Kancelaria adwokacka Katowice ma za zadanie łączyć się do izby notarialnej, a te z kolei tworzą krajową radę notarialną, która jest jednocześnie organem swego rodzaju opiniotwórczym.

 

Kancelaria notarialna Katowice wie, że nadzór nad nią sprawuje krajowa rada i musi zgłaszać jej wszystko, co ewentualnie wychodzi spoza kontroli takiego miejsca i prawa notarialnego. Kancelaria notarialna Katowice odpowiada przez krajową radą, ale i ma prawo zgłaszać swoje uwagi co do funkcjonowania notariatu w naszym kraju. Dlatego też krajowa rada jest swego rodzaju jednostką, która ma za zadanie walczyć o swoje interesy,.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rola Krajowej Rady Notarialnej
Nick: