Dodany: 2013-02-28 13:10:00

 

Różnice między adwokatem i radcą prawnymPrawo ma swoje specjalizacje. Niektóre polegają na pełnieniu bardzo zróżnicowanych ról a inne nie. Przykładem niespecjalnie różniących się dwóch stanowisk zawodowych pod względem prawa jest adwokat i prawnik olsztyn.

 

Różnica jest bardzo niewielka mianowicie polega ona na tym, że prawnik olsztyn nie ma uprawnień do reprezentowania swoich klientów w sądzie w sprawach karnych. We wszystkich innych ma takie samo prawo jak adwokat. Zatem od dłuższego czasu pojawiają się coraz silniejsze głosy o tym by ujednolicić w pełni te dwie profesje. Póki co do tego jednak nie dojdzie. Wymiar Sprawiedliwości ma dużo poważniejsze kwestie na głowie niż taki drobny mankament. Różnica jest jeszcze jedna a mianowicie taka, że aplikacja prawnicza trwa dłużej i trudniej jest ją ukończyć z sukcesem.

 

A zostanie prawnik olsztyn wymaga mniejszej o rok pracy nad aplikacją i nie ma nacisku na prawo karne. Radca może jednak udzielać porad prawnych z zakresu kodeksu karnego. I to także jest dosyć ważna kwestia dla jego potencjalnych klientów.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Różnice między adwokatem i radcą prawnym
Nick: