Dodany: 2013-02-28 13:29:31
 

Historia zawodu radcy prawnego Profesja jaką wykonuje i z jakiej żyje prawnik olsztyn ma niedługą historię. Zawód prawnik olsztyn zrodził się w potach czoła i trudach jako nowy twór prawny. Wszystko ma związek i to bezpośredni z państwem jako podmiotem i jego przedsiębiorstwami.

 

Przedsiębiorstwa państwowe miały potrzebę posiadania swoich prawnych reprezentantów i tak w 1961 roku doszło do wyłonienia się zawodu prawnik olsztyn i ograniczenia uprawnień adwokata co do reprezentowania i prowadzenia spraw podmiotów państwowych głównie przedsiębiorstw. Zatem w czasach komunistycznych profesja radcy prawnego była zarezerwowana dla przedsiębiorstw państwowych.

 

Z czasem ich możliwości były rozszerzane i stopniowo powoli radca prawny nabierał całkiem nowego znaczenia. Generalnie jego możliwości zostały poszerzone o uprawnienia odnoszące się do świadczenia usług prawnych na rzecz osób fizycznych. Osoby fizyczne za czasów starego ustroju nie miały dostępu do radcy prawnego, ale i go nie potrzebowały. Taka jest historia przejścia tego zawodu rozszerzania jego kompetencji.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia zawodu radcy prawnego
Nick: