Dodany: 2013-03-04 09:57:09

 

Windykacja polubownaProfesjonalna firma windykacyjna zaczyna swoją pracę od wdrożenia procedury zwanej polubowną windykacją. Na czym ona polega? Składa się z trzech prostych następujących po sobie kroków na samym początku trzeba ustalić to jaki jest portfel wierzytelności jego wielkość i z czego jest złożony.

 

Drugi krok tu złapanie kontaktu z dłużnikiem w tym firma windykacyjna jest bardzo dobra a trzeba zaznaczyć, że jest to bez wątpienia najtrudniejszy krok do wykonania. Celem w jakim nawiązuje się kontakt z dłużnikiem jest ustalenie harmonogramu spłaty zobowiązań i uzgodnienie warunków spłaty zobowiązań wielkości raty lub ewentualnych warunków specjalnych.

 

To wszystko razem zebrane do kupy pozwala nam na uzyskanie w miarę pozytywnego obrazu sytuacji. Efektem negocjacji ma być wypracowanie przestrzeganego harmonogramu spłaty i przystanie na niego dłużnika. Windykacja polubowna nie zawsze przynosi zamierzony efekt co zmusza firma windykacyjna do podejmowania następnych kroków. Kroki te to postępowanie windykacyjne wyższego szczebla..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Windykacja polubowna
Nick: