Dodany: 2013-03-04 10:01:56

 

Windykacja sądowaKiedy w ramach działania firma windykacyjna windykacja polubowna nie przynosi zamierzonych efektów czyli spłata nie przebiega zgodnie z harmonogramem lub brak spłaty.

 

W takiej sytuacji musimy przejść do dalszego działania czyli postępowania zwanego windykacją sądową. Proceder ten jest dużo bardziej skomplikowany i angażuje w tok wymiar sprawiedliwości. Wszystko jak wskazuje firma windykacyjna rozpoczyna się od ustalenie stanu zadłużonej osoby.

 

Oczywiście chodzi o stan finansowy jeśli jest on na tyle dobry, że pozwala na ściągnięcie należności od dłużnika to firma windykacyjna przystępuje do tego procederu. Kolejnym krokiem windykacji sądowej jest wypisanie bankowych tytułów egzekucyjnych i stworzenie dokumentacji sprawy, może ja zrobić zatrudniony przez firma windykacyjna radca prawny. On jest osobą upoważnioną na mocy prawa do przekazywania danych do sądów. Kolejnym krokiem jest wypisanie tytułów egzekucyjnych i wdrożenie sprawy do postępowania komorniczego. To już nowy rodzaj windykacji zupełnie inny od poprzedniego i prowadzony przez komornika..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Windykacja sądowa
Nick: