Dodany: 2013-03-04 10:05:13

 

Windykacja komornicza i pokomorniczaWiele jest form windykacji i wszystkie są powszechnie stosowane przez firma windykacyjna. Jedną z cięższych metod jest windykacja komornicza i pokomornicza. Windykacja komornicza ma w zasadzie nie wiele wspólnego z firma windykacyjna.

 

Jej rola jest ograniczona tylko do dwóch zasadniczych funkcji przekazaniu dokumentacji dla komornika i przekazaniu przez notariusza polecenia wszczęcia takiego postępowania. Podobnie jak w poprzednich wypadkach zaczyna się ono od pracy komornika polegającej na zbadaniu stanu finansowego dłużnika. Na podstawie tego orzeczenia odnośnie stanu majątkowego dłużnika wyznacza się spłaty.

 

Jednak komornik musi bez udziału firma windykacyjna zająć się komunikowaniem z klientem w celu dogadania warunków spłaty. W swojej działalności firma windykacyjna nie interweniuje w tego typu sprawach. Komornik jeśli nie powiedzie się jego misja wchodzi na mienie dłużnika lub jeśli jest to niemożliwe musi umorzyć postępowanie sądowe. I tak kończy się jego rola. Wierzyciele czują niedosyt, ale w zanadrzu jest jeszcze kilka rodzajów windykacji..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Windykacja komornicza i pokomornicza
Nick: