Dodany: 2013-03-04 10:17:51

 

Windykacja karnaOstatni trybem w postępowaniu windykacyjnym jest windykacja karna. Tu pojawia się ostateczna rola firma windykacyjna. Ona jest zmuszona do przeprowadzenia tego postępowania ostatniej nadziei. Windykacja komornicza to proces ponownego wszczęcia postępowania sądowego.

 

Motywacją i podstawą do jej podjęcia jest przede wszystkim ponowne zbadanie stanu zadłużenia dłużnika i ustalenie możliwości spłaty zobowiązań. Po dokonaniu tych czynności możemy liczyć na to, że jeszcze coś dla siebie wywalczymy. Jakieś kwoty będą możliwe do odzyskania przekonuje firma windykacyjna.

 

Cały proces polega na tym, że po dokonaniu oceny stanu finansowego dłużnika i jeśli ocena ta jest pozytywna przystępuje się do wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Sama firma windykacyjna nie ma takiej mocy prawnej, ale po stosunkowo rozsądnym umotywowaniu tego wniosku i nadaniu mu silnych podstaw możemy liczyć na to, że sąd nas poprze i postępowanie zostanie wznowione. Windykacja karna musi być umotywowana sporą dokumentacją stanowiącą dowód na wyczerpanie wszystkich pozostałych metod windykacyjnych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Windykacja karna
Nick: