Dodany: 2013-03-04 10:21:07
 

Miękka windykacjaŚciąganie należności to proces skomplikowany. Istnieje wiele metod jakie można zastosować do zmuszenia płatnika do spłaty długu jaki wcześniej zaciągnął. Podmiot jakim jest firma windykacyjna zna i stosuje wszystkie metody windykacji.

 

Przeważnie postępowanie windykacyjne rozpoczyna się od metod miękkich a kończy na twardych jeśli okazuje się, że kolejne kroki nie dają określonych rezultatów. Przestrzeganie kolejności jest podstawowym fundamentem do legalnego windykowania. Nim firma windykacyjna przejdzie do metod twardych musi wyczerpać inne bardziej przyjemne formy windykacji.

 

Windykacja miękka polega na wysyłaniu monitów czyli wezwań do zapłaty jeśli nie przynoszą one zamierzonych skutków przechodzi się do grożenia wpisaniem na czarną listę dłużników. Jeśli i to nie daje oczekiwanych rezultatów następuje wpis na czarną listę klientów. Przy windykacji miękkiej co zaznacza firma windykacyjna najważniejszym i podstawowym warunkiem jej rozpoczęcia jest ustalenie stanu finansowego i majątkowego dłużnika.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Miękka windykacja
Nick: