Dodany: 2013-04-18 11:00:37
 

Czym są akty notarialneW przypadku kiedy prawo tego wymaga, bądź też my jako jedna ze stron jakiejś umowy tego wymagamy – sporządza się tak zwane akty notarialne. Aby jednak dokonać takiego aktu, który jest poświadczeniem urzędowego dokumentu, zgodnie z mocą prawa – należy wybrać się do miejsca jak kancelaria gdańsk.

 

Kancelaria gdańsk, a konkretnie notariusz tam pracujący – wykonuje takie dokumenty zgodnie z literą prawa. Kancelaria gdańsk i notariusz mają za zadanie odpowiednie przejrzenie dokumentu, pod którym się podpisują, ale również niejako uczestniczenie w podpisaniu np. Umowy o dzierżawie, czy przeniesieniu własności nieruchomości z jednej osoby na drugą. Notariusz zaświadcza przy tym, że był niejako świadkiem podpisania takiej umowy, a zaświadczeniem tego mają być właśnie akty notarialne.

 

Akt notarialny kancelaria gdańsk wykonuje jako dokument, który można przede wszystkim przedstawić w sądzie, czy też w urzędzie i będzie on traktowany jako dokument o wadze prawnej. Dlatego też, bardzo ważne jest to, by te dokumenty zawsze sporządzać u notariusza, wtedy mamy pewność, że formalnie wszystko się zgadza..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są akty notarialne
Nick: