Dodany: 2010-12-15 12:14:58

Jakie są źródła prawaPrawo to jedna z tych dziedzin, która obowiązuje każdego. Nie ma tutaj znaczenia czy będzie to radca prawny szczecin czy też inna osoba. Każdego dotyczą przepisy prawa, nie mniej jednak w różnym stopniu.

 

By lepiej zrozumieć prawo należy przede wszystkim zastanowić się nad tym jakie są najważniejsze źródła prawa obowiązujące w Polsce. Nie trudno zauważyć iż pierwszym i oczywiście najważniejszym będzie konstytucja, inaczej zwana ustawą konstytucyjną. Wszystko akty podrzędne muszą być z nią zgodne, wie o tym również radca prawny Olsztyn, udzielający porad. Jednak na konstytucji akty się nie kończą. Kolejne to oczywiście ustawy, które również posiadają drugą po konstytucji moc prawną.

 

Tutaj zachodzi pewna korelacja z trzecim aktem prawnym, którymi są ratyfikowane umowy międzynarodowe. W tym przypadku to właśnie one mają pierwszeństwo nad ustawami, jeśli przepisy szczególne nie stanowią inaczej. Następnym są rozporządzenia, które dzielimy na zwykłe oraz na te z mocą ustawy. Oczywiście każdy radca prawny Olsztyn i adwokat częstochowa wie iż ostatni punkt na liście źródeł prawa to źródła prawa miejscowego obowiązujące na określonym obszarze.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie są źródła prawa
Nick: