Dodany: 2010-12-15 12:36:30

Czym jest cywilistykaJedną z gałęzi prawa jest cywilistyka z którą pewnie każdy radca prawny Olsztyn czy to będąc na studiach, czy aplikacji radcowskiej miał możliwość poznać. Jak nie trudno się domyślić nazwa ta w ogromnej części odnosi się do jednej z najpopularniejszych gałęzi prawa – prawa cywilnego.

 

Jej celem jest więc nie tylko odnajdywanie właściwych danej sprawie przepisów prawnych, na których będzie można się oprzeć prowadząc sprawy czy to w postępowaniu cywilnym czy z kodeksu. Cywilistyka to dziedzina, która jak nie trudno się domyślić odwoływać się będzie do działów prawa cywilnego, zawartego w kodeksie postępowania cywilnego, którym zajmuje się radca prawny szczecin.

 

Jej zadaniem jest więc znalezienie rozwiązań określonych spraw cywilnych według przepisów prawa cywilnego, tak by znalazły one swoje rozwiązanie. Nie trudno domyślić się także iż radca prawny Olsztyn lub adwokat częstochowa pracujący nad sprawami cywilnymi swoich klientów będzie musiał doskonale poznać jej realia, co z pewnością nie przysporzy mu wielu problemów, gdyż będzie wiedział w jaki sposób znaleźć najbardziej odpowiednie przepisy prawa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest cywilistyka
Nick: