Dodany: 2010-12-15 13:07:39

Kim jest sędziaJednym z zawodów prawniczych, który cieszy się niesłabnącym powodzeniem jest oczywiście sędzia. Jak nie trudno domyślić się jest to taki sam zawód jak radca prawny Olsztyn lub adwokat częstochowa, który wymaga wielu lat nauki na studiach na kierunku prawniczym jak również zdania egzaminu radcowskiego.

 

Analogicznie jest właśnie w przypadku sędziego, tyle że tutaj jest egzamin sędziowski. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż zawody te są ze sobą ściśle powiązane. Często to właśnie radca prawny Olsztyn bierze udział w sprawach, które prowadzi sędzia. W tym zwodzie jednak sędzia to coś więcej, gdyż w każdej sprawie może orzekać inny sędzia. Przykładem może być oczywiście sędzia orzekający w sprawach karnych jak również w sprawach rodzinnych.

 

Należy wziąć pod uwagę to rozróżnienie, gdyż jeden sędzia nie może orzekać w różnych typach spraw. Może orzekać jedynie w sprawach należących do jego kompetencji. W przypadku czynności jakie wykonuje radca prawny szczecin jest zgoła inaczej. Musi on posiadać szeroko zakrojoną wiedzę z różnych dziedzin prawa a nie tylko jednej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kim jest sędzia
Nick: